ENGELSİZ YAŞAMA YARDIM GECESİ BÜYÜK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

yg1

yg2

yg3

yg4

yg5

yg6

BASIN BÜLTENİ

Engelsiz gece

Engelsiz yaşama destek gecesi
 
Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından organize edilen “Engelsiz Bir Yaşam İçin Destek Gecesi” ünlü isimlerin katılımı ile yapıldı. Coşkun Sabah ve iskoçyalı sanatçıPaul Dawyer’ınsahne aldığı gecede ayrıcamüzayedeci Uğur Batur’un yaptığı açık artırmada satılan eserler de engelsiz yaşam için alıcı buldu.
 
Engelsiz Yaşam Vakfıbaşkanı Atilla Kaplakarslan’nın ev sahipliğinde ve iş insanı Murat Karabova’nın katkılarıyla “Engelsiz Bir Yaşam İçin Destek Gecesi”Bebek Pulihoz Grand House’da önceki gece yapıldı.Tayyar Işıksaçan’nın sunuculuğunu yaptığı ve tüm hijyen kurallarının uygulandığı, davetlilerin ateşlerinin ölçülerek içeriye alındığı geceye sanat, sosyete ve iş dünyasından çeşitli isimler katıldılar. Davete katılanlar arasında Tamer Karadağlı, Coşkun Sabah, Hilal Özdemir, şarkıcı Kendi, Emre Kızılırmak, Sami Aksu, Murat Karabova,Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Ercan Tan, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Dekanı Kalp ve Damar Cerrahisi UzmanıProf.Dr. Ahmet Akgül’de yer aldılar.
Engelsiz Yaşam Vakfı yaranına müzayedeci Uğur Batur tarafından yapılan açık arttırma ile sanat eserleri ve antika eşyaların satışı yapıldı. Müzayede geliri,nakdi ve tekerlekli sandalye gibi çeşitli bağışların yapıldığı geceden elde edilen gelirler engelsiz yaşam için harcanacak.
 
Sağlık çalışanlarına plaket…
 
Düzenlenen gecede uzun zamandır canla başla çalışan sağlık çalışanları da unutulmadı. Covit -19 pandemi dönemi kahramanları sağlık çalışanları adına, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Dekanı Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof.Dr. Ahmet Akgül'e teşekkür plaketi verildi.
 
Organizasyonaşarkılarıyla İskoçyalı sanatçıPaul Dawyerkatkıda bulunurken ünlü Türk müziği sanatçısı ve bestekarı Coşkun Sabah’taverdiği konser ile davetlileri coşturdu.
 
Başkan kadınlardan özür diledi…
 
Engelsiz Yaşam Vakfıbaşkanı Atilla Kaplakarslan gecenin başında bir konuşma yaparak davetlilere “Hoşgeldiniz” dedi. Pandemi döneminde engellilerin ihtiyaçlarının daha da fazla arttığına dikkat çeken Kaplakarslan“Bizim için sadece bedensel engelli bireyler engelli değiller, şiddete uğrayan bir kadında engellidir. Hayatı engelleniyor. Bu yüzden ben bir erkek olarak kadınlarımızdan özür dilemek istiyorum. Size yaşattıklarımızdan dolayı özür dilerim” dedi.