Kanal D Muhabiri İbrahim Korkmaz’dan 50 Aküsüz Sandalye Bağışı..

28.05.2021 Engelsiz YaşamVakfı ile Kanal D Haber muhabiri İbrahim Konar “Sosyal Sorumluluk” alanında ortak bir çalışmaya imza attılar. Bir süreden beri sosyal medya hesabından “Sosyal Medyadan Sosyal Hayata” adlı söyleşilerini gerçekleştiren Gazeteci İbrahim Konar bu söyleşilerde çeşitli alanlarda çalışan isimlerle ilgi çekici sohbetler gerçekleştiriyordu.

Söyleşilere katılan konukların yanı sıra söyleşileri sosyal medyadan takip eden takipçilerinin bağışlarıyla elde edilen geliri engelliler için engellerin ortadan kalkmasına vesile oldu. Elli adet tekerlekli sandalye satın alan İbrahim Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ile işbirliği yaparak ihtiyaç sahiplerini belirlediler ve bugüne kadar Türkiye genelinde elli tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Engelsiz YaşamVakfı’nın Akatlar’da bulunan merkezinde bir tören basın toplantısı ile tekerlekli sandalyelerden bir bölümü Beykoz Engelliler Derneği başkanı Hasan Polat’a teslim edildi. Basın toplantısına ünlü sanatçı Yılmaz Morgül ile aynı zamanda Engelsiz Yaşam Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Temsilcisi olan Hilal Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar. Yılmaz Morgül ve Hilal Özdemir yaptıkları konuşmalarda “Haberci İbrahim Konar örnek bir davranış gösterdi ve mesleğine yakışanı yaptı” dediler.

Söyleşilere konuk olarak katılan ve bağışta bulunanlar;

1. Cihan Şahlan

2. Nedim Şahin (Baruthane Pilavcısı)

3. Mustafa Şapaloğlu

4. Cihan Aktaş

5. Adem Aktaş

6. Rıdvan Kocaman

7. Av.Mehmet İhsan Kalkan

8. Ayla Sözüöz

9. Elif Güveyler (Pilot)

10. Zerrin Kara

11. Şaban Palabıyık

12. Pınar Erbaş (Show Haber Spikeri)

13. Birol Uçan

14. Mustafa Feralan

15. Mehmet Mert (Gazete Damga Genel Yay. Yön)

16. Fahrettin Uzun (Yönetmen)

17. Elif İstanbullu

18. Veysel Yıldız

19. Victoria İshakhanova (Saç Dedektifi - HDC Exclusive)

20. Beste Naz Süllü

21. Mehmet Yapar (Kırmızı Bisikletim - Sosyal Medya Platformu Kurucusu)